Szkolenie adresowane jest do wychowawców pracujących z grupami młodzieży eksperymentującej z alkoholem i narkotykami, przejawiającej zachowania agresywne.

Szanowni Państwo, 

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień

 oraz

Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej MROWISKO

mają przyjemność zaprosić na:

„Szkolenie z elementami treningu interpersonalnego”

 Szkolenie adresowane jest do wychowawców pracujących z grupami młodzieży eksperymentującej z alkoholem i narkotykami, przejawiającej zachowania agresywne.

Celem jaki stawia sobie szkolenie jest podniesienie wśród uczestników poziomu wiedzy na temat uzależnień, wzrost umiejętności komunikacyjnych, a także zwiększenie kompetencji w zakresie budowania motywacji młodzieży do wprowadzania konstruktywnych zmian w swoim życiu.

Ramowy program szkolenia przedstawia się następująco:

06.11.2017

Dzień pierwszy – ŚWIADOMOŚĆ - świadomość siebie i innych, okno Johari, świadomość ciała, uważność

07.11.2017

Dzień drugi – KOMUNIKACJA - komunikacja werbalna i niewerbalna, jedno i dwustronna, udzielanie i przyjmowanie informacji zwrotnych, węzły, bariery i pułapki w komunikacji, budowanie relacji – otwartość i zaufanie

08.11.2017

Dzień trzeci – MOTYWACJA - teoria samoaktualizacji, triada Rogersa, motywacja do zmiany - kluczowe element profilaktyki i terapii uzależnień, duch i zasady Dialogu Motywującego

09.11.2017

Dzień czwarty – ZMIANA - transteoretyczny model zmiany, narzędzia DM, język podtrzymania i język zmiany, opór – ambiwalencja pod presją

W trakcie całego szkolenia prowadzone będą mini-wykłady na temat profilaktyki i terapii uzależnień, zachowań agresywnych i autodestrukcyjnych.

Szkolenie trwać będzie 7 godzin dziennie (8.30-15.30) w czasie których uczestnicy otrzymają posiłek (dwie przerwy kawowe i lunch). Zajęcia odbędą się w sali szkoleniowej przy ul. Reduta Wyskok 9 w Gdańsku.

Rekrutacja:

Deklarację uczestnictwa w szkoleniu składa się poprzez wypełnienie formularza.

Tutaj pobieranie:  formularza kontaktowego  /kliknij prawym przyciskiem myszy – „otwórz łącze”/

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skontaktowania się jedynie z wybranymi osobami. Wszystkie osoby które wypełnią formularz poinformowane zostaną o wynikach rekrutacji odnośnie swojej osoby.

Prowadzenie: Zygmunt Medowski – profilaktyk oraz specjalista terapii uzależnień, terapeuta motywujący i trener Dialogu Motywującego, wykładowca akademicki (SWPS, UW, WSB), członek Rady Ekspertów ds. Uzależnień Marszałka Województwa Pomorskiego, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa MROWISKO, Wiceprzewodniczący PTTM, członek Motivational Interviewing Network Trainers

Przygotowanie i realizacja seminarium: Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej MROWISKO, na zlecenie Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, w ramach realizacji zadań zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia.

Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30