Dyskusja „Jak się skutecznie komunikować w relacjach z dziećmi – laboratorium dialogu”

W imieniu Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacji Citizen Project – Gdańsk,  Ezzev Foundation – Amsterdam oraz Radia Gdańsk zapraszamy Państwa do włączenia się w dyskusję, wymianę doświadczeń i refleksji w temacie ważnym dla większości rodziców i wychowawców:

 „Jak się skutecznie komunikować w relacjach z dziećmi – laboratorium dialogu”

 

Dlaczego często tak trudno jest Nam dorosłym komunikować się z naszymi dziećmi lub uczniami?

Istnieje wiele emocjonalnych tematów, których „suchy” przekaz  (transfer treści: góra-dół) nie daje pozytywnych wyników lub nawet jest kontrproduktywny. Często jako dorośli (rodzice czy nauczyciele) zadajemy sobie pytanie „Jak alternatywnie, profilaktycznie i skutecznie komunikować się z młodymi ludźmi?”

Celem naszego spotkania i dyskusji będzie uwrażliwienie i podniesienie umiejętności skutecznej komunikacji uczestników debaty i słuchaczy poprzez wymianę doświadczeń, refleksji, a następnie dostępu do dobrych praktyk. Chcemy poprowadzić publiczność i słuchaczy drogą od praktycznych problemów (np. trudnej rozmowy na temat uzależnień, seksualności,…) poprzez teorie (wyjaśnienie powstających blokad w rozmowie i ich objaśnienia) do wskazania konkretnych dobrych praktyk jak rozwiązywać takie blokady/ problemy.

Jednym z warunków takiego profilaktycznego – wspierającego podejścia jest zasada, aby pamiętać, że istnieje jednocześnie wiele perspektyw, zarówno tych, którzy wchodzą w role lidera w rozmowie i są odpowiedzialni za przekaz jako nadawca, jak i odbiorców. I, że takie role mogą się dynamicznie zmieniać.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Miejsce: Studio koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna (ul. Grunwaldzka 18, Gdańsk)

Data: 20 listopada 2017 (poniedziałek)

Czas trwania: 90 minut

Godziny nagrania: 15.00 – 16.30

Rejestracja uczestników: od 14.30

 

*Ilość miejsc ograniczona: imienne deklaracje udziału prosimy zgłaszać mailowo do dn. 17 listopada br. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konferencja odbędzie się w siedzibie Radia Gdańsk w ramach projektu Akademia Dynamiczna Tożsamość (adT) dofinansowanego ze środków Urzedu Miasta Gdańska i realizowanego przez międzynarodową koalicję Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacji Citizen Project – Gdańsk, Ezzev Foundation – Amsterdam pod patronatem Radia Gdańsk oraz Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej.

Konferencja będzie rejestrowana, a następnie prezentowana na antenie radiowej oraz relacja zostanie opublikowana w Internecie.

Więcej o Akademii Dynamiczna Tożsamość (adT): 
 
https://www.facebook.com/adT.akademia

Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30