#emocjeprocentuja w IV. LO w Gdańsku

#emocjeprocentuja na warsztatach dla gdańskiej młodzieży 30.11.2017 w IV. LO w Gdańsku

Jak współpracować z młodzieżą w zakresie edukacji i profilaktyki uzależnień, aby jej nie zanudzić?

Najlepiej pracować nad rozwojem tego, co dla młodych ludzi jest rzeczywiście interesujące.

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz IV. LO w Gdańsku zapraszają na bezpłatne, jednodniowe warsztaty #emocjeprocentuja dedykowane gimnazjalistom i licealistom.

Jak wskazują wyniki badania CBOS z 2015 r. trzy czwarte uczniów w wieku 12-17 lat ma za sobą kontakt z alkoholem.

- Odbiorcom kampanii chcemy pokazać, że młodość to też czas na budowanie i pielęgnowanie swoich pasji. Ludzie, którzy mają fajne zajęcie, dużo rzadziej sięgają po używki, bo zwyczajnie ich głowy zaprzątają inne rzeczy. Emocje górą, bo to #emocjeprocentuja – przekonuje Pan Adam Landowski, dyrektor GCPU.

30 listopada od godz.10:00 do godz.13:00 Ambasadorzy programu „Młodość bez procentów” zamienią się miejscami z nauczycielami gdańskich licealistów, by przez praktykę nauczyć ich najważniejszego przesłania - życie jest zdrowsze bez używek, a pasje procentują lepiej niż alkohol.

 

Wydarzenie rozpocznie część formalna: powitanie przez Dyrektor szkoły, Panią Elżbietę Januszewską oraz Pana Dyrektora Adama Landowskiego z GCPU oraz powitanie uczniów na warsztatach.

Na zakończenie części oficjalnej zaprezentują się ambasadorowie kampanii.

Dla wszystkich uczniów szkoły zorganizowany zostanie konkurs, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody, wprost od Ambasadorów i Partnerów: pakiet Purella Food, książka Agnieszki Rylik „Nokaut”, koszulka i czapeczka marki Puma. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z jednym z Ambasadorów, wrzucić na profil FB MBP  z oznaczeniem #emocjeprocentuja.

Dalsza część będzie już zdecydowanie mniej teoretyczna, a w programie 2-godzinnych zajęć znajdzie się aż 5 warsztatów tematycznych. Każdy z nich prowadzony przez jednego z Ambasadorów akcji:

  1. Maciej ‘Gleba’ Florek – warsztaty z tańca połączone z sesją zdjęciową
  2. Victor Borsuk – warsztaty motywacyjne oraz teoria kitesurfingu
  3. Przemysław Talkowski – warsztaty z autoprezentacji, reportażu i tego, jak dobrze wypaść przed kamerą
  4. Piotr Bąkowski (artysta malarz – Kuźnia Warsztaty Sztuki) – warsztaty z rysunku i grupowa praca
  5. Iwona Guzowska – warsztaty z boksu

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma oryginalny worek kampanii MBP z hasłem #emocjeprocentuja.

@MlodoscBezProcentow

„Młodość bez procentów" od 2002 r. jest społeczną kampanią informacyjno - edukacyjną  Miasta Gdańska prowadzoną przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Celem kampanii w 2017 r. jest edukacja osób dorosłych w zakresie przestrzegania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. Docelowo ograniczenie dostępności alkoholu dla osób niepełnoletnich a także edukacja  młodzieży niepełnoletniej  z zakresu działania alkoholu na organizm oraz możliwości korzystania z ciekawych form spędzania czasu wolnego (np. takich jak pasje zainteresowania, czyli  alternatywne zachowania).

Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30