Profilaktyczna debata z młodzieżą

W auli Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących CONRADINUM w Gdańsku 28 listopada 2017 r. odbyła się profilaktyczna debata z młodzieżą. Licznie zebrani uczniowie klas I i II szkoły ponadgimnazjalnej wzięli udział w dyskusji na temat zachowań ryzykownych pod wpływem środków psychoaktywnych. Rozmowę z młodzieżą o używaniu marihuany i alkoholu poprowadziła p.Izabela Kozłowska - specjalista terapii uzależnień. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. o zmianach w mózgu powodowanych przez substancje psychoaktywne. Temat okazał się bardzo istotny dla uczestników spotkania, którzy chętnie zabierali głos. 

 

Drugi temat debaty  pt: „FAS – a co mi to?” poprowadziła p.Małgorzata Mont – specjalista profilaktyki w GCPU. W swoim wystąpieniu m.in. zachęciła młodych ludzi do zdrowego stylu życia i dbania o swój materiał genetyczny. Przedstawiła film z eksperymentem społecznym, którego przesłaniem jest zachęcenie do reagowania kiedy widzi się, że matka w czasie ciąży pije alkohol. Omówiła najważniejsze kwestie związane z profilaktyką FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy).

O zachowaniach ryzykownych związanych z możliwością zakażenia się wirusem HIV opowiedział p.Adam Hęćko – specjalista terapii uzależnień. Przekazał wiedzę o drogach, którymi dochodzi do zakażenia wirusem HIV oraz przypomniał m.in. o innych chorobach zakaźnych przenoszonych drogą płciową. Została podana informacja, że badania diagnozujące zakażenie wirusem HIV są bezpłatne, anonimowe i w Gdańsku są wykonywane w Przychodni Ambulatoryjnej Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, przy ul Smoluchowskiego 18, budynek “G” wejście nr 2.

Uczestnicy debaty otrzymali informacje o programie profilaktycznym „FreD goes net” oraz materiały kampanii „Kieruj bez procentów”, która promuje bycie trzeźwym kierowcą.

Debata została zorganizowana we współpracy Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień ze Szkołami Okrętowymi i Ogólnokształcącymi CONRADINUM w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Zdrowia.

Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Listopad 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30