Lepiej poznać nastolatka

Interesuje cię rozwijanie kompetencji rodzicielskich? Chciałbyś polepszyć relacje ze swoim dzieckiem, zrozumieć, co siedzi w głowie nastolatka? Słuchaj cotygodniowych audycji w Radiu Gdańsk, podczas których specjaliści dzielą się swoją wiedzą na temat relacji rodzic–dziecko.

Radosław Nowak

Mamo, tato ratuj jest kampanią społeczną powstałą z inicjatywy Radia Gdańsk i Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem MONAR. Realizowana jest od lipca 2016 roku, a jej celem jest zwrócenie uwagi na jakość rodzinnych relacji.

Audycje emitowane są w każdą środę o godz. 18.10 na antenie Radia Gdańsk (103,7 MHz FM). Są to programy  edukacyjne, poznawcze. Wspierają dorosłych, którzy obecnie zmagają się z trudami wychowania nastolatka.  – Z przekazem chcemy dotrzeć głównie do rodziców, opiekunów, ale także do ich dziadków i innych osób, którym zależy na wspieraniu nastolatków w tym trudnym dla nich i dla opiekunów okresie – mówi Anna Szentak, psychoterapeutka z GCPU. Celem działań jest zapobieganie uzależnieniom wśród młodzieży, profilaktyka uwrażliwiająca na zachowania ryzykowne, ale także pomoc dorosłym w zrozumieniu problemów, z którymi zmaga się młody człowiek. – W naszym codziennym życiu my, rodzice, jesteśmy bardzo często „zakręceni”. Łatwo  jest czegoś nie dopatrzyć, nie zauważyć, pominąć, a nastolatek wymaga naszej uwagi, akceptacji i stawiania granic. Jak to zrobić, by znaleźć czas dla siebie i swoich spraw, a jednocześnie sprostać roli rodzica? Audycje radiowe to czas, by się zatrzymać i zastanowić nad swoją relacją z dzieckiem –  dodaje Małgorzata Mont, psychoterapeutka z  GCPU.  Do tej pory na antenie Radia Gdańsk gośćmi Joanny Matuszewskiej byli specjaliści z różnych dziedzin: psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci, lekarze, a także rodzice wraz ze swoimi nastoletnimi dziećmi. Serdecznie zapraszamy do słuchania kolejnych odcinków oraz odwiedzania strony fb.com/MamoTatoRatuj. Audycje dostępne są również na stronie  http://radiogdansk.pl/audycje-rg/inne-audycje/mamo-tato-ratuj.

Inicjatorami kampanii są Agnieszka Michajłow, Joanna Matuszewska – dziennikarki Radia Gdańsk oraz Radosław Nowak - GCPU

Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2021
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31