Pomoc psychologiczna

PUNKT POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

 • Niebieska i Pomarańczowa Linia - telefon interwencyjny 58 320 44 04
  Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

 • Superwizje dla profesjonalistów ( indywidualne i grupowe) tel. 502 430 755
  Superwizje dla pracowników socjalnych i asystentów rodzin
  Konsultacje indywidualne dla profesjonalistów

 • Konsultacje indywidualne tel.502 430 755, 669 979 208
  dla osób, które potrzebują pomocy psychologicznej , informacji lub porady

 • Międzyuczelniany Punkt Pomocy Psychologicznej - tel.502 430 755, 669 979 208
  oferta pomocy psychologicznej skierowana do studentów

 • Netporadnia (pomoc psychologiczna on-line)
  Udzielanie informacji i porady przez psychologa i pedagoga
  Wspieranie w trudnych sytuacjach życiowych
  Włączanie się w polemikę młodzieży na forach internetowych- pisanie postów
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   facebook.com/Netporadnia, netporadnia.blogspot.com

Bardzo serdecznie zapraszamy do naszego Punktu Pomocy Psychologicznej:

 • rodziców i opiekunów doświadczających trudności wychowawczych z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą uzyskać wskazówki, zmienić swoje podejście do dziecka albo odreagować własne frustracje

 • studentów, którzy znaleźli się w sytuacji kryzysowej, borykają się z trudnymi emocjami, chcą o tym porozmawiać z psychologiem i zastanowić się, co dalej robić, żeby rozwiązać swój problem

 • młodzież eksperymentującą ze środkami psychoaktywnymi, która chce zastanowić się nad tym, czy „moje działania są dla mnie bezpieczne”

 • mieszkańców Gdańska, którzy chcą rozwikłać trudny problem uzależnienia lub borykania się z przemocą i uzyskać informację - co dalej robić?

 

Międzyuczelniany Punkt Konsultacyjny to miejsce, gdzie możesz uzyskać bezpłatną pomoc psychologiczną od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00


Jeżeli:

 • masz kłopoty, a brakuje Ci osoby, z którą mógłbyś porozmawiać

 • bierzesz środki psychoaktywne ( leki, narkotyki, alkohol) i zaczyna Cię to niepokoić

 • źle się czujesz emocjonalnie i chciałbyś porozmawiać o tym ze specjalistą


Zapraszamy,


nie musisz płacić, wystarczy tylko zadzwonić pod numer 58 320 44 04 lub 502 430 755 lub 669 979 208 i umówić się na spotkanie. MPK mieści się w budynku Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień na IV piętrze ul. Dyrekcyjna 5 Gdańsk ( blisko dworca Gdańsk Główny).


Jeżeli z jakiś ważnych dla ciebie powodów wolałbyś uniknąć spotkania indywidualnego, możesz napisać mail na adres netporadnia@gcpu.pl. W ramach funkcjonującej w GCPU Netporadni na nurtujące Cię pytania odpowiedzą networkerzy specjalizujący się w udzielaniu pomocy psychologicznej.

Superwizje


Od kilku lat prowadzimy superwizje grupowe dla pracowników socjalnych, asystentów rodzin, wychowawców. Superwizje mają charakter wspierający. Ich celem jest pomoc pracownikom w doskonaleniu ich sprawności w osiąganiu celów, służą rozwojowi umiejętności zawodowych, umożliwiają ograniczenie stresu i wypalenia w pracy. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Grupy superwizyjne liczą 10-12 osób. Prowadzone są przez Małgorzatę Mont i Annę Szentak - psychoterapeutki.

 

 Netporadnia 

NETporadnia to możliwość konsultacji psychologicznych w formie mailowej. Odpowiedzi udzielają psycholodzy, pedagodzy, terapeuci Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Porady są bezpłatne. Jeśli coś w życiu sprawia Ci trudność - napisz do nas, chętnie pomożemy.

Jak to działa?

Piszesz do nas wiadomość, która odbierana jest przez jednego z naszych specjalistów. My zastanawiamy się jak możemy Ci pomóc i w możliwie najkrótszym czasie wysyłamy Ci odpowiedź drogą mailową.

Kiedy dostanę odpowiedź?

Staramy się odpowiadać na wiadomości w ciągu 2-3 dni roboczych.

Czy taka konsultacja jest płatna?

Nasza usługa jest całkowicie bezpłatna.

Z jakimi problemami mogę się zgłosić?

Nasza Instytucja zajmuje się głównie problematyką uzależnień, dlatego chętnie pomożemy
w sprawach związanych z:

- alkoholem,

- papierosami,

- narkotykami,

- dopalaczami,

- lekami,

- hazardem,

- uzależnieniem od Internetu,

- innymi uzależnieniami behawioralnymi.

A może w Twojej rodzinie dzieje się coś niepokojącego, masz kłopoty w szkole, w pracy,
w związku, w relacjach z innymi, a może jest Ci po prostu trudno w życiu? Jeśli tak, to nasze konsultacje są dla Ciebie.

Czy mogę pozostać anonimowy?

Jeśli wysyłasz do nas wiadomość, nie musisz podawać żadnych danych osobowych. Niektóre osoby podpisują się imieniem i nazwiskiem, niektórzy wpisują pseudonim. To od Ciebie zależy ile informacji o sobie chcesz nam przekazać. My gwarantujemy Ci pełną dyskrecję.

Postaramy się udzielić Ci informacji lub porady. Chętnie podpowiemy gdzie w Twojej okolicy, szukać profesjonalnej pomocy w trudnych życiowych sytuacjach.

W naszej pracy korzystamy z posiadanej wiedzy w zakresie uzależnień, doświadczenia w pracy z młodzieżą oraz z wykształcenia psychologiczno - pedagogicznego.

Kontakt:                                                       

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31