Podsumowanie działań w II semestrze r. szk. 2016/2017 w projekcie SUPER

Po zakończeniu zajęć pozalekcyjnych dla uczniów oraz ostatnich lipcowych szkoleniach dla nauczycieli przyszedł czas na podsumowanie realizacji projektu partnerskiego „Szkolimy Uczniów Przedsiębiorczych Empatycznych Rozsądnych. Gdańskie Szkoły Podstawowe” w roku szkolnym 2016/2017

 

Działania projektowe prowadzone były w 47 szkołach podstawowych. Niemal 1 tysiąc uczniów i uczennic skorzystało z bogatej oferty zajęć dodatkowych, warsztatów kompetencyjnych, wsparcia terapeutycznego, m.in. z warsztatów żeglarskich i specjalistycznych warsztatów z zakresu edukacji morskiej, warsztatów pierwszej pomocy, kółek matematycznych i zajęć wyrównawczych, rozwijających kompetencje matematyczne (Bąbel gdański), zajęć z programowania (Świat cyfrowy wokół nas), projektów edukacyjnych, rozwijających kreatywność i innowacyjność oraz terapii pedagogicznej i psychologicznej.

Łącznie 638 nauczycieli i nauczycielek skorzystało z ciekawej oferty szkoleń i warsztatów, realizowanych także w oparciu o zakupione w projekcie pomoce dydaktyczne, m.in. do nauczania matematyki w edukacji wczesnoszkolnej, nauki programowania oraz rozwijania myślenia krytycznego (TOC). Dużą popularnością cieszyły się szkolenia z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych w codziennej pracy z uczniami. Czterech pedagogów rozpoczęło studia podyplomowe, dokształcając się w zakresie specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Zaczęliśmy intensywnie rozbudowywać nowoczesne edukacyjne środowisko informacyjno-komunikacyjne gdańskich szkól. W projekcie zakupionych zostało jak dotąd 653 najnowszej generacji tabletów Apple dla uczniów, z bogatym pakietem oprogramowania edukacyjnego i dostępem do platformy edukacyjnej, oraz 98 laptopów dla nauczycieli i nauczycielek, 5 kamer cyfrowych, 11 wideoprojektorów, 4 ekranów, 9 drukarek oraz roboty edukacyjne, wspierające naukę programowania. Ponadto do szkół trafiły 2 zestawy sprzętu i oprzyrządowania do terapii Biofeedback EEG, zestaw do prowadzenia terapii metodą Tomatisa oraz liczne, atrakcyjne materiały i pomoce dydaktyczne (podręczniki, scenariusze zajęć, karty pracy, pomoce, pakiety e-learningowe).

W dniu 13 czerwca 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku odbyło się spotkanie sieciujące specjalistów/ek i opiekunów/ek w projekcie, z udziałem zastępcy prezydenta Miasta Gdańska, Piotra Kowalczuka, na którym partnerzy projektu omówili dotychczasowe działania oraz przedstawili plany na przyszłość. Prezentację z tego spotkania znajdziecie Państwo
TUTAJ

 

Sporządziła:

Aleksandra Kulik


Real time web analytics, Heat map tracking

Znajdź na stronie

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31